Już w lipcu kolejny obóz muzyczny, tym razem dla dziewczyn, które już uczestniczyły w organizowanych przez nas do tej pory obozach.

Obóz będzie składał się z dwóch części – dwudniowych warsztatów:
1) pierwsza część która odbędzie się w pierwsze dwa dni to trening WenDo czyli warsztaty asertywności, samoobrony i spójnej komunikacji;
2) druga część, trzeciego i czwartego dnia to warsztaty muzyczne i warsztaty tworzenie utworów, które następnie zostaną nagrane.

Utwory te trafią na specjalną płytę CD „Break The Silence”, na której znajdą się piosenki nagrane przez uczestniczki polskiej i islandzkiej edycji wydarzenia! „Break The Silence” to międzynarodowe działanie, które organizujemy razem z nasza siostrzaną organizacją z Islandii Stelpur Rokka! Projekt powstał i został wspólnie opracowany podczas międzynarodowej konferencji Girls Rock Camp Alliance – skupiającej organizatorki obozów muzycznych dla nastolatek z różnych krajów – która odbyła się w 2015 roku w Finlandii.

Zarówno w Polsce, jak i na Islandii odbędą się dokładnie takie same warsztaty. Dziewczyny będą uczyły się asertywności, samoobrony, ale także będą miały zajęcia muzyczne i przygotują piosenki, które nagramy i umieścimy na specjalnej płycie.

Jak wskazuje sam tytuł, tematem przewodnim obozu będzie zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dziewczyn i kobiet oraz przeciwdziałanie jej. Muzyka ma wielką moc, chcemy żeby dotarła do wszystkich. Warsztaty WenDo będą miały na celu wzmocnienie głosu dziewczyn, który zabrzmi głośno w stworzonych przez nie utworach.

Oba obozy (w Polsce i Islandii) odbędą się w lipcu i na obu obozach powstaną piosenki, z których stworzymy tą niezwykłą płytę.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

Polskie działanie odbędzie się w Bielsku-Białej w terminie 7-10 lipca 2016 r. w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 9.00 do 17.00, od czwartku do niedzieli.

CAŁY OBÓZ JEST NIEODPŁATNY DLA UCZESTNICZEK!

Organizatorki czyli Fundacja Pozytywnych Zmian zapewniają darmowe warsztaty, zajęcia, opiekę, nauczycielki muzyki, trenerki WenDo, instrumenty, potrzebne materiały, nagranie utworów i ubezpieczenie. Organizatorki zapewniają także miejsce warsztatów, którym jest Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej. Organizatorki nie zapewniają noclegów – obóz ma charakter dziennych warsztatów w godzinach od 9.00 do 17.00. Osoby pracujące przy projekcie będą pracowały w znakomitej większości nieodpłatnie.

Mamy 12 miejsc. Dziewczyny – zgłaszajcie się!
Przesyłajcie informację o swoim zainteresowaniu uczestnictwem w obozie na maila: biuro@pozytywnezmiany.org lub piszcie do nas na FB (Fundacja Pozytywnych Zmian lub Karioka Beskidy).

Zainteresowanym osobom wyślemy więcej informacji. Girls rock!

break thes