W dniach 20-22 marca 2015 r. uczestniczyłyśmy w międzynarodowej konferencji Girls Rock Camp.7

Konferencję przygotowuje co roku organizacja „matka” – Girls Rock Camp Alliance, która skupia wszystkie obozy z całego świata. Jako Karioka GRC znalazłyśmy się w gronie 55 obozów, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. W czwartek spotkałyśmy się w siedzibie filadelfijskiego GRC i wspólnie wyruszyłyśmy na muzyczną farmę, gdzie odbywała się cała konferencja.

Kolejne trzy dni to czas spędzony na wytężonej pracy, wykładach, warsztatach i spotkaniach. Jednocześnie odbywało się pięć lub sześć warsztatów, było więc w czym wybierać. Warsztaty dotyczyły różnych kwestii związanych z organizacją i prowadzeniem obozów i były kierowane zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z GRC, jak i tych, które już organizują obozy. Między innymi można było dowiedzieć się, jak pozyskiwać fundusze, budować zespół i promować działania w mediach. Odbył się również techniczny warsztat, podczas którego uczestniczki od podstaw zrobiły własny piezo :)

Już poza warsztatami omawiałyśmy w grupie europejskiej kwestie związane ze współpracą oraz planowałyśmy europejską konferencję, która odbędzie się w Finlandii we wrześniu tego roku.

Konferencja to również wspaniały czas spędzony w fantastycznej atmosferze, pośród ponad stu osób uczestniczących w konferencji. A to, co chyba najbardziej cenne, to dużo zawartych przyjaźni i wspólne plany międzynarodowej współpracy.